Aksaray Üniversitesi
Farabi Koordinatörlüğü
Aksaray Üniversitesi 2019-2020 Farabi Başvuru İlanı

2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı Farabi Değişim Programı için GÜZ / GÜZ+BAHAR DÖNEMİ başvuruları; 1 Mart 2019 Cuma başlayıp, 15 Mart 2019 Cuma günü mesai bitiminde sona erecektir. Başvuru süresi uzatılmayıp, bu tarihler dışında başvuru kabul edilmeyecektir.

 

Bilgisayar üzerinde doldurulmuş olan Başvuru Formu ve istenilen diğer Belgeler, Üniversitemiz Farabi Koordinatörlüğüne resim yapıştırılmış olarak şahsen teslim edilecektir.

 

Başvurular; Üniversitemiz ile karşılıklı olarak Farabi Değişim Programı Protokolü imzalamış ve Protokol metni kurumumuzun http://farabi.aksaray.edu.tr web adresinde yayınlanmış Üniversitelerin Programları için yapılabilecektir.

 

Öğrenci Değişimi Programı ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek ve Farabi Bölüm Koordinatörünüzü öğrenmek için http://farabi.aksaray.edu.tr web sayfası, ‘‘Bölüm Koordinatörlükleri’’ başlığını ziyaret edebilirsiniz.

 

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER:

 

1.    Aday Öğrenci Başvuru Formu (2 Adet - Fotoğraflı)                                                          

Farabi Web Sayfamız, Bilgi-Belge Kısmından

2.    Transkript (2 Adet)
Önlisans ve Lisans öğrencileri için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri için ilgili Enstitü Müdürlüğünden alınacaktır.

3.    Nüfus Cüzdanı Fotokopisi                    (1 Adet)
TC kimlik numarası bulunması gerekmektedir.

4.    SGK Tescil Kaydı Belgesi                     (1 Adet)

     Sigortalı olarak bir işte çalışıyor gözüken Farabi Öğrencisine; Değişim Programından yararlandığı takdirde Farabi Eğitim Bursu ödenmez! (E-Devlet şifrenizle www.turkiye.gov.tr adresine girerek,          4A Hizmet Dökümü Belgesi alabilirsiniz.

5.    Dil Belgesi                                              (1 Adet)
Başvurulan Programın Öğrenim Dili Yabancı bir dil olduğu takdirde, Dil Belgesi sunulması gerekmektedir.

6.    Online Form     https://goo.gl/forms/5VYgVGi4mx024VGl2

       Form 1 Mart günü aktif olacaktır!

                                     

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ ve SONUÇLAR:

 

a)    Eksik belge veren öğrencilerin başvuruları değerlendirilmez. Lütfen tüm belgelerinizi tam olarak hazırlayarak geliniz, ofisimizde fotokopi hizmeti verilmemektedir.

b)    Değerlendirmelerde başvuruları geçerli öğrencilerin, Not ortalamaları dikkate alınır.

 

c)    Alınan Başvurularda, Farabi işbirliği olan Üniversiteler ile imzalanan Protokollerde belirtilen kontenjan sayıları kadar öğrenci seçimi yapılacaktır.

 

d)    Anlaşmalı olduğumuz Üniversitelerin kontenjan sayılarını, Farabi Web Sayfamızda yer alan ‘‘Anlaşmalı Üniversiteler’’ başlığı içinde yer alan, ilgili Üniversitenin linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

 

e)    Aynı Bölüm ve Aynı Sınıf için Protokolde belirtilen sayıdan fazla başvuru olduğunda, Not ortalamalarına bakılarak, belirtilen kontenjan sayısı kadar öğrenci seçimi yapılır.

 

f)     Alınan başvurular, başvuru sonucu beklenmek üzere ilgili Üniversitelere gönderilir.

 

g)    YÖK Başkanlığının Takvimine Göre Başvuru Sonuçları; Farabi Web Sayfamız,   ‘‘Duyurular’’ bölümünde 25 - 30 Nisan tarihleri arasında açıklanacaktır.